Labels

Showing posts with label Food. Show all posts
Showing posts with label Food. Show all posts

Saturday, April 7, 2012

LIDIA'S BIRTHDAY

Pretože včera mala Lidia narodeniny, dnes sme sa ju rozhodli pozvať do reštiky Buffet Time. Dokopy nás bolo 11 takže jedlom sme rozhodne nešetrili. Dala som si 2 taniere normálneho jedla a potom už len asi 1 a pol sladkého. Dokonca Lidii priniesli špeciálny narodeninový koláč. :D Rezervovali sme aj karaoke miestnosť, takže sme si troška zaspievali.


Because my friend Lidia had birthday yesterday, we decided to invite her to the restaurant called Buffet Time. We were about 11 people and we could eat what we wanted. I had 2 plates with normal food and then 1 and half of sweets and cakes. Lidia also received a special B-Day cake. :D At the end we went to a karaoke room so we were singing as well. 



Sunday, April 1, 2012

IT'S COOKING TIME

Kedže sú prázdniny a ja nemám čo robiť ( samozrejme okrem učenia sa), rozhodla som sa zase dačo navariť. Tentokrát klasika v podobe cestovín s omáčkou, zeleninou a mäsom. A konečne pridávam aj fotky lievancov, ktoré som robila minulý týždeň. :)

Because I have Easter Holidays and there is nothing better to do ( except learning to school ), I decided to cook again. This time classic pasta with sauce, vegetables and meat. And finally you can see picture of my mini pancakes which I made last week. :)



Sunday, March 18, 2012

AMAZING WEEKEND

Tento týždeň bol celkom dobrý. :) Vo štvrtok som bola opäť na zumbe, piatok na trampolíne a včera dokonca plávať v Sovereign centre s Conny, Serenou, Kristínou, Katie, Katrine a Jackie. Je tam jeden bazén s tobogánom a občas sa urobia aj umelé vlny. Potom jeden studený na plávanie, ale tam som nebola, a ešte jeden malý kde sa dá len skákať z mostíka. Takže som si prvý krát skočila z 3m výšky a už to skúšať ani nebudem. :D Dokonca sme si posedeli aj v saune, ale ja to moc nemám rada, pretože sa mi zle dýcha. V poslednom čase sme si zvykli cez víkend aj variť, takže Conny zase urobila cestoviny s omáčkou. Nabudúci týždeň budem zase ja konečne variť. Dnes sme išli trocha do obchodov a potom na bowling do Hampden parku spolu s ostatnými EF študentami. A pretože v nedeľu nejdú poriadne autobusy, rozhodli sme sa ísť peši z bowlingu až domov, čo nám trvalo 50 minút. :) Teraz musím urobiť ešte nejaké úlohy do školy a v utorok ideme do Belgicka na výlet.

This week was quite good. :) On Thursday I was on Zumba again, on Friday on trampolining and yesterday swimming in Sovereign centre with Conny, Serena, Kristína, Katie, Katrine and Jackie. There is one swimming pool with slide and with waves sometimes. Then one cold for swimmers and one just for jumping. So for the first time I've jumped from 3m high springboard. :D We were also in sauna, but I don't like it that much. Lately we are cooking almost every weekend so on Saturday Conny made her pasta again with tomato sauce and meat. Hopefully the next week is my turn. Today we went to some shops and then we went playing bowling in Hampden Park with other EF students. And because on Sunday the buses don't go very often we decided to walk from bowling back home which took us 50 minutes. :) Now I have to do some homeworks and on Tuesday we are going to Belgium.


Hrala som za aj za 5ku takže som vyhrala!! :D

Saturday, March 10, 2012

PASTA WITH GRANKO

Konečne som sa dnes rozhodla urobiť grankové cestoviny. :D No a boli super.
Best Things from Slovakia :D

Thursday, February 16, 2012

LUNCH / CINEMA

Dnes len krátky post. Nijako zaujímavý si myslím, ale aj tak ho sem dám. Musím vám totiž ukázať môj dnešný obed, ktorý bol fakt super. Veď čo je lepšie ako jogurt s musli, malinami a čučoriedkami?? Haha no ovocie zostalo, takže nabudúce opakujem. A dnes ešte idem konečne do kina s dievčatami na film The Vow, ktorý chcem strašne vidieť. :)

Today just a short post. Not really intersting. I really want to show you my lunch today, which was soo good. What could be better than joghurt with muesli and raspberries and blueberries?? Haha, I still have the fruit so I will repeat it very soon. And today I am finally going to the cinema with girls on the film The Vow, which I really want to see. :)


Tuesday, January 31, 2012

Carrot spread

Opäť aj v tomto článku zostaneme pri jedle. :D No nejako ma to tuším začalo baviť alebo čo. Tak som hľadala na internete nejaké ľahké recepty a upútal ma recept na mrkvovú nátierku. Postup bol veľmi jednoduchý, kedže stačilo všetko iba zmiešať dokopy. V recepte síce bol napísaný iba jogurt, mrkva a syr, ale nakoniec som si to aj tak dotvorila podľa seba. Takže som si kúpila biely jogurt a ten zmiešala s dvoma nastrúhanými mrkvami. To sa mi ale nezdalo príliš extra tak som pridala ešte 3 plátky šunky a syr a všetko osolila podla chuti. Kúpila som si aj čerstvé pečivo, natrela na to nátierku a ozdobila pažítkou. :D
PS. dokonca som objavila cereálne sušienky, ktoré vyzerajú ako Bebe Dobré Ráno a ešte tak aj chutia. :D

Saturday, January 28, 2012

My first Cheesecake

Dnes som sa konečne odhodlala urobiť koláč z prášku - môj obľúbený cheesecake. :D Je to veľmi jednoduché takže som rada, že sa mi podaril. Balenie sa skladá iba z dvoch sáčikov. Najskôr si urobím základ z jedného sáčika a to tak, že roztopím maslo a potom to z tým zmiešam a popritláčam na spodok. Šup s tým do chladničky na 15 minút. 

Today I finally decided to make my favourite cake - cheesecake. :D It's really easy, so I am happy that I succeeded. The pack consist just from two bags with mixture. At first I melted butter and then mixed it with crumble and put it on the bottom. All this must go to the fridge for 15 minutes.
Druhú zmes treba zmiešať s mliekom a potom rozmixovať, ale kedže som mixér nemala, robila som to ručne. :D Keď už je zmes krémová a tuhšia naleje sa na vrch. Celý koláč ide do chladničky na 45 minút.

The second pack I mixed with milk and then u have to use mixer but because I didn't have it I used my own hands. :D When the mixture was creamy I put it on the top. Whole cake then goes to the fridge for 45 minutes.
Potom už stačí byť len kreatívny a ozdobiť koláč napríklad s ovocím alebo čokoládou. :) Ja som použila kiwi. Koláč je mimochodom veľmi dobrý, prakticky sa na ňom nedá čo pokaziť. 

Then you have to be just creative and decorate the cake with fruit or chocolate. :) I used kiwi. The cake is really good, you practically can't spoil this cake.
Dobrú chuť! Ako môžete vidieť, polovica koláča je už fuč. :D
Enjoy your meal! As you can see, half of the cake has been eaten. :D

Saturday, January 21, 2012

Cosmo restaurant

Takže dnes som zase bola v reštaurácii Cosmo aj s ďalšími EF študentmi. Dokopy nás bolo 12. :) Na raňajky som preto toho veľa nezjedla, aby mi zostalo viac miesta na všetky ostatné veci. Zjedla som 2 taniere s normálnym jedlom - všelijaké kuracie mäsá, hranolky, ryža, krevety, sushi, šalát ... a potom so zákuskami a ovocím. Takže keď som to všetko dojedla, mala som dosť. A za všetko som zaplatila iba 6,99 libier. Určite to nebolo naposledy čo som v tejto reštaurácii bola. Potom sme sa všetci vybrali nachvíľu na pláž a pofotili nejaké fotky. :) Dnes večer ideme hrať bowling takže bude sranda, kedže som ho hrala iba 1x v živote. :D

So today I was again in Cosmo restaurant, also with other EF students. Together we were 12. :) For breakfast I didn't eat too much because I wanted to have a space for other food. I ate two plates with normal food - different types of chicken, rice, chips, shrimps, sushi, salad ... and then other with deserts and fruit. So when I finished I was totally full. And I paid just 6,99 pounds for everything. It was not the last time I've been in this restaurant. After luch we went to the beach and we took some pictures. :) Tonight I am going to play bowling which will be really funny cause I've been playing bowling just once in my life. 

Friday, December 9, 2011

Ben&Jerry's Ice Cream

Konečne víkend! Dnes sme mali len prvé dve hodiny a potom som mohla ísť domov. Takže super. Zastavila som sa aj v Eastbourne Arndale Centre, ale na to, že je piatok, tam bolo ľudí ako v sobotu. Zastavila som sa v Sainsbury's aby som si konečne nabila mobil, a kúpila som si aj zmrzlinu Ben&Jerry's lebo bola v akcii! Voľno sa nemohlo lepšie začať! :)

Finally a weekend! Today we had just first two periods at school so then I could go home. Thats great. I was also in Eastbourne Arndale Centre, but there were plenty of people even if its just friday! So I went just to Sainsbury's to top up my phone and I bought the best Ben&Jerry's icecream because it was in sale! So the week couldn't start better! :)

Sunday, November 6, 2011

First England Pancakes

Takže dneska sme sa konečne pustili do robenia palaciniek. Zarobili sme cesto a varenie sa mohlo začať!! :D

So today we finally made our first pancakes. We made a dough so cooking could start!! :D
Prvá sa až tak nepodarila. :D
First wasn't so good. :D
Ďalšie už však boli v pohode.
The next were ok.
Nemali sme však nič na ozdobenie. Ani šľahačku ani toping. Tak sme ich jedli iba obyčajné s nutelou. :D
But we didn't have anything to deorate them. No cream no topping. So we had to eat them just plain with nutella. :D